Az oldal megfelelő és hosszú távú működéséhez a telephely megfelelő karbantartása szükséges. Lehetővé teszi a problémák korai felismerését, kijavítását, és biztosítja, hogy webhelye működőképes és hasznos maradjon. Kövesse az alábbi listánkat a legfontosabb tudnivalókról a WordPress webhely sikeres karbantartásához.
A weboldal létrehozásának számos oka van, és a sikere sok tényezőtől függ. Az oldal sikerét befolyásoló szempontok egyike a megfelelő karbantartás, amit gyakran elhanyagolnak. Minden WordPress webhely legalább bizonyos szintű karbantartást igényel a biztonság és a megfelelő működés érdekében. És bár erőfeszítéseket kell tenni a karbantartásba, nem kell bonyolultnak és bonyolultnak lennie, ha pontosan tudja, mit és mikor kell tennie.
Ennek érdekében összeállítottunk egy listát a legfontosabb tudnivalókról, amelyek végigvezetik Önt a WordPress-webhely-karbantartáson, és segítenek abban, hogy webhelye naprakész, biztonságos és zökkenőmentesen működjön. Bár ez nehéz feladatnak tűnhet, ne essen kétségbe. Ezeket a feladatokat aszerint bontottuk le, hogy milyen gyakran kell elvégezni őket, a heti, havi és éves feladatoktól kezdve.
Kezdjük egy oktatóanyaggal a webhely megfelelő karbantartásához.
Miért érdemes fenntartani a WordPress webhelyét?
Az Ön weboldala olyan, mint egy autó. Ha jól bánik vele, hosszú évekig jól fog szolgálni. Ha azonban lemond a karbantartásról, a problémák felhalmozódhatnak, és ha valóban halogatja a javításukat, webhelye akár le is állhat.
Maga az Ön webhelye is folyamatosan változik. Lehet, hogy új tartalmat tesz közzé, megváltoztatja a megjelenést, új funkciókat ad hozzá, és így tovább. Ha ezeket a változtatásokat egybeépíti, akkor nagy a kockázata annak, hogy valami elromlik, és webhelye leáll.
Ez kissé ijesztően hangzik, de nem kell, hogy az legyen. A legtöbb esetben mindezek a változások mellőznek. Mindazonáltal annak a ritka helyzetnek a elkerülése érdekében, amikor valami elromlik, és lépést tartani a webhelyen tapasztalható trendekkel, fontos, hogy szánjon egy kis időt a webhely karbantartására.
WordPress webhely-karbantartási lista
Heti telephely karbantartási feladatok
1 – Látogassa meg webhelyét
Ez egyszerűnek tűnik, de egyszerűen csak felkeresi webhelye elejét, és rákattint néhány kulcsfontosságú oldalra, és nagyszerű módja annak, hogy feltárja az esetleges problémákat. Ezt azonban könnyű elfelejteni, és minden idejét webhelye irányítópultján tölti. Tehát hetente egyszer csak keresse fel webhelyét, és tekintse át néhány kulcsfontosságú oldalt, hogy megbizonyosodjon arról, hogy minden továbbra is a várt módon működik.
2 – Megjegyzések szerkesztése
Ha engedélyezi a megjegyzéseket a webhelyén, akkor minden héten szerkesztenie kell őket, hogy megbizonyosodjon arról, hogy jóváhagyja a valódi megjegyzéseket, és megjelöli/törli a spamet.
Ha időt szeretne megtakarítani a megjegyzések szerkesztésével, fontolja meg egy spamvédelmi bővítmény, például az Akismet használatát. Így csak hetente egyszer kell bejelentkeznie, hogy jóváhagyja a megjegyzéseket, és ellenőrizze, hogy Akismet véletlenül nem jelölte-e meg spamként a megfelelő megjegyzést.
3 - Készítsen biztonsági másolatot a webhelyről
A közelmúltban készült biztonsági mentés elengedhetetlen a webhely adatainak védelméhez. Tehát ha a tárhelyszolgáltatója nem gondoskodik a biztonsági másolatokról, Önnek magának kell biztonsági másolatot készítenie. A legtöbb webhely esetében elegendő egy heti biztonsági mentés.
Ha van egy statikus webhelye olyan brosúrákkal, amelyek soha nem változnak, pl. nincs blogcikk vagy megjegyzés, akkor havonta egyszer készíthet biztonsági másolatot az oldalról. A webhely biztonsági mentésének optimális gyakorisága valóban attól függ, hogy milyen gyakran hajt végre változtatásokat és ad hozzá tartalmat az adatbázishoz.
4 - Frissítse a webhelyet (WordPress, bővítmények, témák)
Ha meg szeretné védeni webhelyét, hogy továbbra is normálisan működhessen, elengedhetetlen a frissítések gyors alkalmazása. Minden héten ellenőriznie kell a WordPress frissítéseit, a bővítményeket vagy a témákat.
Ha van mit frissíteni, azt azonnal meg kell tennie. Ha aggódik a kompatibilitási problémák miatt, tesztelheti a változtatásokat egy átmeneti webhelyen, mielőtt alkalmazná őket az élő webhelyen. Vagy átállíthatja webhelyét karbantartási módba a frissítés alkalmazása közben.
5 – Kulcsformák és opciók tesztelése
Ha fontos űrlapjai vagy lehetőségei vannak (például a fizetési folyamat), fontos, hogy rendszeresen tesztelje azokat. Nincs annál rosszabb, mint azon töprengeni, hogy az elmúlt 10 napban miért nem kapott leadeket/eladásokat, és rájön, hogy az űrlap leállt.
Egyes webhelyeken érdemes ezt havonta egyszer megtenni a heti egyszeri helyett. Valójában attól függ, mennyire szükségesek az űrlapok/lehetőségek az Ön vállalkozása számára. Azokat az űrlapokat, ahol egy probléma miatt veszít el egy ügyfelet vagy bevételt, érdemes hetente egyszer tesztelni. A nagyon szükséges űrlapokhoz/opciókhoz pedig érdemes valamilyen automatizált megfigyelőrendszert felállítani. Például a Pingdom tranzakciófigyelést kínál a kulcsfontosságú űrlapok/opciók napi teszteléséhez.
6 – Ellenőrizze a Google Search Console-t
Ha a Google bármilyen problémába ütközik az Ön webhelyének keresőoptimalizálása vagy mobiloptimalizálása során, figyelmeztetéseket kap a Google Search Console-ban. Emiatt fontos, hogy gyakran ellenőrizze, hogy a Google jelentett-e bármilyen problémát az Ön webhelyével kapcsolatban.
Az összes problémát gyorsan megtekintheti, ha a jobb felső sarokban található értesítési csengőre kattint.
Más jelentéseket is áttekinthet a változások és trendek megtekintéséhez.
Havi telephely karbantartási feladatok
7 – Futtasson teljesítményteszteket
Az oldal betöltési sebessége kulcsszerepet játszik a felhasználói élményben és a konverziós arányban, és még egy kis SEO pozitív is van.
Amikor létrehozta webhelyét, valószínűleg a jó teljesítmény érdekében optimalizálta azt. Ez azonban nem jelenti automatikusan azt, hogy webhelye optimalizált marad, ezért fontos, hogy továbbra is rendszeresen értékelje a webhely teljesítményét az esetleges problémák észlelése érdekében.
Havonta egyszer elég optimalizálási teszteket végezni, és néhány kritikus webhely esetében akár hetente egyszer is meg kell tennie.
8 – Elemezze webhelye forgalmát
Ahhoz, hogy megértse, mi történik a webhelyén, használjon valamilyen internetes elemző eszközt, például a Google Analyticset.
Ha a digitális marketing komoly részét képezi stratégiájának, valószínűleg már napi rendszerességgel ellenőrzi a webelemzést. A legtöbb webmesternek nem kell gyakran ellenőriznie, de mindenképpen hasznos havonta egyszer bejelentkezni, hogy lépést tarthasson a trendekkel és az aktuális eseményekkel.
Ha a SEO fontos része stratégiájának, érdemes kulcsszófigyelést beállítani, hogy figyelemmel kísérhesse webhelye Google-rangsorát, és havi ellenőrzéseket végezzen.
9 – Futtasson le egy biztonsági vizsgálatot
Mivel a WordPress meglehetősen népszerű, sok rosszindulatú vírust vonz. Annak érdekében, hogy webhelye ne essen áldozatává, célszerű rendszeres biztonsági vizsgálatokat futtatni a lehetséges problémák észlelése érdekében. A legtöbb WordPress biztonsági beépülő modul tartalmaz automatikus biztonsági ellenőrzési funkciókat.
10 - Optimalizálja webhelye adatbázisát
Webhelye adatbázisa az összes tartalmat, témabeállításokat, beépülő modul-beállításokat stb. tárolja. Idővel sok zűrzavart hozhat létre, például cikkek átdolgozásával, ideiglenes módosításokkal, spam megjegyzésekkel és hasonlókkal. Emiatt célszerű időnként optimalizálni webhelye adatbázisát, hogy eltávolítsa az összes szemetet.
Ezt megteheti néhány teljesítményt nyújtó beépülő modullal, beleértve a WP Rocket-et is. Ezek a beépülő modulok lehetővé teszik az adatbázis-optimalizálás automatikus futtatását is.
11 – Ellenőrizze, hogy nincsenek-e hibás hivatkozások vagy 404-es hibák
A megszakadt linkek vagy a 404-es hibák borzalmasak a webhely felhasználói élménye szempontjából, mivel megakadályozzák a látogatókat abban, hogy megtalálják, amit keresnek.
Bár a hibás hivatkozások és a 404-es hibák különálló dolgok, mégis kéz a kézben járnak, mivel a hibás hivatkozás általában közvetlenül 404-es hibához vezet. Ha nem ismeri a 404-es hibát, akkor ez egy olyan hiba, amelyet a webhelye akkor jelenít meg, amikor egy látogató nem létező URL-t nyit meg.
A hibás hivatkozásokat ellenőrző beépülő modul segítségével ellenőrizheti webhelyén a hibás hivatkozásokat. Ha meg szeretné keresni azokat az oldalakat, amelyeket a látogatók megpróbáltak elérni, és amelyek 404-es hibát eredményeztek, kereshet a Google Analytics szolgáltatásban például a „Nem található” kifejezésre, majd a listára kattintva megkeresheti azokat az URL-eket, amelyek kiváltották a 404-es hibát.
A 404-es hibák kijavítása mellett az Elementor segítségével egyéni 404-es oldalt is létrehozhat, amely segíthet a látogatóknak megtalálni, amit keresnek.
12 – Ellenőrizze a webhely biztonsági másolatait
A biztonsági mentés csak akkor jó, ha működik. Tehát bár hetente egyszer kell biztonsági másolatot készítenie webhelyéről, fontos, hogy rendszeresen ellenőrizze, hogy ezek a biztonsági mentések valóban működnek-e. Ezt megteheti úgy, hogy biztonsági másolatot készít webhelyéről egy átmeneti webhelyre, vagy helyi WordPress fejlesztői környezetet használ olyan eszközökkel, mint a Local vagy a DevKinsta.
Éves telephely karbantartási feladatok
13 – Fontolja meg, hogy szüksége van-e új tárhelyre
Ahogy a webhelye növekszik, nagyon is lehetséges, hogy olyan mértékben növekszik, hogy túlnő a jelenlegi tárhelyén. Ez jó probléma, ha lehet annak nevezni, de előfordulhat, hogy magasabb szintre kell frissíteni a tárhelyet, vagy akár másik, jobb tárhelyszolgáltatóra váltani.
Ha már tárhelykorlátozásokba ütközik, szolgáltatója valószínűleg felveszi Önnel a kapcsolatot. De ha nem, akkor is érdemes évente egyszer vagy többször felvenni velük a kapcsolatot, hogy ellenőrizze, hogy a tárhely továbbra is megfelel-e az Ön igényeinek a teljesítmény, a megbízhatóság és a funkciók tekintetében.
14 – Változtassa meg WordPress jelszavát
A világ összes WordPress biztonsági tippje nem elegendő, ha vírus kapja meg felhasználónevét és jelszavát. Emiatt célszerű követni a jó jelszóval kapcsolatos elveket, és legalább évente egyszer megváltoztatni a WordPress rendszergazdai jelszavát.
Ez más taktikákkal, például a bejelentkezés korlátozásával kombinálva megóvja Önt a hackertámadásoktól és más bejelentkezés alapú fenyegetésektől.
Ügyeljen arra, hogy erős, egyedi jelszót adjon meg. A jelszókezelők, például a LastPass vagy a Bitwarden megkönnyítik az egyedi jelszó biztonságos tárolását minden WordPress webhelyhez.
15 – Tekintse át a tartalmat
A tartalom-ellenőrzés nagyszerű módja a SEO és a felhasználói élmény javításának webhelyén. Ezzel megduplázhatja webhelye legjobban teljesítő tartalmát, és javíthatja a leggyengébb tartalmát.
Az ellenőrzés céljai alapvetően a következők:
– A legjobban teljesítő tartalom frissítése és javítása, hogy segítse a rangsor megőrzését vagy a keresőmotorok még jobb teljesítményét
- Hatástalan tartalom eltávolítása és tartalmának összevonása más tartalommal vagy átirányítás más tartalomra.
- Az ellenőrzés emellett segít megérteni, hogy melyik tartalom működik a legjobban az Ön webhelyén, így a stratégiára összpontosíthat a jövőben.
16 – Tekintse át a beépülő moduljait
A webhelyéhez hozzáadott minden beépülő modul potenciális biztonsági rést jelent, és potenciálisan rontja webhelye teljesítményét. Ez nem azt jelenti, hogy ne használjon beépülő modulokat, ez csak azt jelenti, hogy legyen óvatos, és csak neophdon plugineket használjon.
Emiatt célszerű évente egyszer felülvizsgálni, hogy webhelye továbbra is hasznot húz-e az egyes használt beépülő modulokból. Ha webhelyét nem használja annyira, mint azt a telepítéskor gondolta, fontolja meg annak deaktiválását és törlését.
Tartsa karban webhelyét, és szüntesse meg az összes akadályt
Ez a lista nem rögzített, és érdemes lehet módosítani a gyakoriságot webhelyéhez. Például, ha a webhely űrlapjai nem játszanak kritikus szerepet az Ön vállalkozásában, valószínűleg nem érdemes hetente egyszer ellenőriznie őket.
Igyekeztünk azonban jó gyakoriságot találni, amely a legtöbb webhely számára optimális lesz, ezért ez a lista remek kiindulópont a karbantartási tervek elkészítéséhez.
Ha ez a karbantartás bonyolultnak tűnik, érdemes megfontolni a felügyelt WordPress-tárhely szolgáltatását, amely néhány ilyen feladatot el tud végezni Ön helyett, például kezeli a webhely biztonsági másolatait, biztonsági vizsgálatokat, frissítéseket és hasonlókat. Megfontolhatja webhelye karbantartási szolgáltatásának kifizetését is. Ha ilyen segítség mellett dönt, kérjük, forduljon hozzánk ezen keresztül link.
Forrás: elemor