Hogyan kapja vissza azt, amit a felhasználói élménybe fektetett (UX)

A felhasználói élmény (UX) a termékek, például a webhelyek vagy szoftveralkalmazások könnyen használható tervezésének tudománya és művészete. Ezeknek a termékeknek meg kell felelniük a felhasználók elvárásainak és üzleti céljaiknak.

Az UX tervezése mögött egy egész módszertan áll, és néha az emberek megkérdezik tőlem, hogy megéri-e ennyi erőfeszítést fektetni a felhasználói élmény érdekében. Beszéljünk róla befektetés megtérülése (eng. A befektetés megtérülése = ROI), ha belefoglalja az UX-t a vállalkozásába.

Az IEEE egy professzionális szervezet, amely jelentéseket tesz közzé, és kutatásokat végez programozók, fejlesztők és mérnökök számára. címmel publikáltak egy cikket Miért hibásodik meg a szoftver?.

A fejlesztők kevesebb időt pazarolnak a javításokra, ha előzetesen rendelkeznek UX információval.

Íme néhány érdekes tény a cikkből.

Becsléseik szerint évente körülbelül egymilliárd dollárt költenek világszerte az információs technológiára. A reménytelenül nem megfelelő projektek százalékos arányát tartalmazza körülbelül 15% az összes projektből teljes.

Az IT-csoport bevételének százalékos aránya a cég összbevételének öt százaléka, és tíz százalékra emelkedik, ha pénzügyi vagy távközlési cégről van szó. Az az idő, amit a fejlesztők munkájuk újraírásával töltenek, ami valójában elkerülhető 50% az ő idejükből.

A projektfejlesztést követő hibajavítási költségek 100-szor nagyobb mint akkor lennének, ha a hibát annak befejezése előtt kijavítanák. Az elsőtől 12 ok, amiért a projektek kudarcot vallanak, 12-ből 3 közvetlenül kapcsolódik az általunk UX-nak vagy felhasználóközpontú tervezési munkához. Ezek a következők: 

  • rosszul meghatározott követelmények
  • rossz kommunikáció az ügyfelek, a fejlesztők és a felhasználók között
  • rossz szerződés

Az UX-szakértők által végzett munka magában foglalja interjúk szerződő felekkel, kutatás és tesztelés. Ennek alapján alakítják ki a központi kialakítást. Ez az, ami kijavíthatja a szoftverhiba 12 fő okából legalább 3-at.

Tulajdonképpen kiszámolhatod, hogy mennyit spórolnál vagy keresnél pluszban, mennyi hasznot hozna, ha odafigyelnél a terméked felhasználói élményére. Jönnek a példák. 

Tegyük fel, hogy van egy webhelye, és az emberek pénzt adományozhatnak rajta, de a felhasználói felület azon része, amely az oldalon való kereséssel és adományozással foglalkozik, nagyon zavaros és bonyolult a használata. Nagyon sok ügyfél hagyja el az oldalt, mielőtt még adományozna. Mindez a rossz felhasználói élmény miatt.

Rossz felhasználói élmény (UX)

Végezzünk néhány számítást.

Minden vásárló átlagosan 50 eurót adományozhat az év során. Ha naponta 50 potenciális ügyfele van, akkor napi 2500 eurót vagy évi 912.500 eurót veszít.

Ha 50 000 eurót költesz a felhasználói élmény problémák megoldására és további 50 000 eurót pl. a programozási kód átírásához az UX fejlesztései alapján, becsléseink szerint 100 000 eurót fog költeni a felhasználói élmény javítására. 40 napig tart, pl. alig több mint egy hónap, hogy megtérüljön a befektetése, feltételezve, hogy évi 912 500 eurót keresne.

Sok olyan mérés van, ami fontos lenne, és ezek közül az egyik pl. konverziós arány. Ez a webhely azon látogatóinak száma vagy százalékos aránya, akik az adott webhelyen keresztül vásárolnak vagy adományoznak, vagy még csak nem is kell közvetlenül a pénzhez kapcsolódnia. Ez egyszerűen egy olyan művelet lehet, amelyet a látogatóitól szeretne végrehajtani, pl. regisztrálni a weboldalon. 

Érdekelheti az oldalt elhagyók számának csökkentése is. Az ügyfélszolgálati hívások csökkentése is. 

Ha javítja a felhasználói élményt, csökkentheti az emberek képzéséhez szükséges időt is. Mindenekelőtt azokra az esetekre gondolok, amikor a cégen belül saját belső szoftveralkalmazással rendelkezik, amelyet a dolgozóknak meg kell tanulniuk használni.

Az UX elégedett felhasználókat hoz.

Talán azt szeretné, ha többen használnák az alkalmazását, vagy azt szeretné, hogy mindegyikük gyakrabban használja. Talán időt szeretne megtakarítani a felhasználóknak, vagy időt szeretne megtakarítani a fejlesztőknek. Lehet, hogy a hibákat próbálod csökkenteni. Bármelyik mértéket is választja, a befektetésarányos megtérülés (ROI) kiszámítása jó módszer az UX értéke vállalkozása számára.

Einstein mondta a legjobban: Bármely intelligens bolond megnehezíti és bonyolultabbá tudja tenni a dolgokat, mint amilyen. Egy kis zsenialitás és sok bátorság kell ahhoz, hogy a dolgokat az ellenkező irányba tereljük.

Ha azt szeretné, hogy ügyfelei elégedettek legyenek oldala használatával, megkönnyítse az időpontok egyeztetését vagy a vásárlást azon, és ezért szívesen visszatérjen újra vásárolni - döntsön a tervezés mellett a felhasználói élmény elvei alapján. Tudjon meg többet a gombra kattintva ezt a linket.

Forrás: youtube.com/HFIvideo

Érdekelnek ügynökségünk szolgáltatásai?

Hagyja meg adatait, hogy fel tudjuk venni Önnel a kapcsolatot további információért.

Nevena Radojević képe

Nevena Radojevic

Nevena a TURMALIN ügynökség digitális marketing és UX tervezés specialistája. Pszichológiai mesterképzését az újvidéki filozófiai karon végezte. Az emberi psziché megértése alapján kampányok és felhasználói élmények létrehozására specializálódott. Gondos kutatással a Nevena azonosítja a konverzió pszichológiai kiváltó okait, összehangolva a tervezést, a tartalmat és a stratégiát a felhasználók természetével és viselkedésével.
Hagyj megjegyzést:
Oszd meg ezt a cikket: