7 szokás a termelékenységért

Szokás, termelékenység, hatékonyság

1. szokás: Légy proaktív

Emlékszem, hogy a nagymamám kedvenc története arról szólt, hogy fiatalon minden 5 dinárba került.

"De ma itt van, napról napra egyre drágább, és mindez a kormány miatt, mi más miatt. Azok a hülyék nem tudták, hogyan kell időben kontrollálni az árakat."

És valahányszor volt alkalmam meghallgatni őt, nyafogása soha nem ért véget. Órákig tartott.

Pontosan ezt teszik a reaktív emberek. Mindig olyan dolgokra összpontosítanak, amelyeket nem tudnak befolyásolni, például a világgazdaságra.

Másrészt a proaktív emberek felismerik, hogy bár nyafogásuk objektíve indokolt lehet, ez nem igazán segít rajtuk.

Proaktív emberek akarat fókusz hogy mit irányíthatnak.

Ha egy proaktív embernek van saját vállalkozása, ahol árul egy terméket, akkor nem arra fog koncentrálni, hogy ma az emberek nem tudják, hogyan kell megbecsülni a minőséget, és hogy a kormánynak rettenetesen szabályozott kötelezettségei vannak, hanem a következőkre:

– Hogy tehetném? javítani hogy a terméked olyan jó legyen, hogy az embereknek szükségük legyen rá?"

Észreveszed, hogy mennyire felelősségeket, mekkora odaadással és komoly munka jön ezzel a kérdéssel?

Agyunk biológiailag úgy van programozva, hogy a legkevesebb energiát igénylő lehetőségeket válassza ki, ezért a legtöbb ember olyan dolgokra koncentrál, amelyeket nem tud irányítani. Kevesebb mentális energiát igényel.

Győzd le az agyad, fordítsd meg a játékot.

 

Szokás, termelékenység, hatékonyság, döntések

2. szokás: Kezdje a végén

Most képzeld el, hogy temetésen vagy (kicsit morbid, tudom), de ez nem akármilyen temetés. Ott állsz a koporsó mellett, és látod magad.

Mit mondhatnál magadról?

Ez az egyik a legerősebb kérdéseket amelyet megszólíthatsz magadnak.

El tudod-e mondani, hogy olyan dolgokat teszel az életben, amelyek segítenek abban, hogy az legyél, aki vagy? Akarsz az lenni?

El tudod mondani, hogy jó partner voltál? El tudod mondani, hogy olyan személy vagy, aki nyomot hagyott a közösségedben?

Vagy talán be kell ismernie a kudarcot és azt, hogy siker helyett a középszerűséget fogadta el?

Mindannyiunknak, akik feltesszük magunknak ezeket a kérdéseket, és látjuk, hogy a válaszaink nem felelnek meg pontosan a vágyainknak, változtatnunk kell valamit.

muszáj lesz csökkentjük szokásainkat és viselkedést, ha akarjuk legyünk sikeresek tartományában.

Szokás, termelékenység, hatékonyság, eredményesség, prioritások

3. szokás: Tedd rendbe a prioritásaidat

Ha azt kérdezném: "Mi az neked?" a legfontosabb dolog"?

A leggyakoribb válasz a jó párkapcsolat, a boldog család, az anyagi jólét lenne. Kétlem, hogy bárki azt mondaná, hogy a tévézés vagy a papírmunka fontosabb számára.

De valójában hányan nézünk gyakran tévét és papírmunkát végeznek ahelyett, hogy pl. sportolunk, vagy családdal töltünk időt, esetleg egészségesebb táplálkozási tervet készítünk? Nagyon kevés.

Van egy nagy következetlenség mit mondunk, hogy akarunk, és mit teszünk valójában. Ön egyetért abban, hogy ez nem vezet eredményre.

Összhangba hozza a napi tevékenységeket a célokkal.

Szokás, termelékenység, hatékonyság, eredményesség, kollégák

4. szokás: Senkinek sem kell veszítenie

Most képzeld el, hogy te vagy a szerző, és én is. És mindketten érdekes könyveket írunk, amelyeket emberek százezrei olvasnak. Olvastam a könyvedet és nagyon örültem!

Emiatt úgy döntöttem, hogy megosztom olvasóimmal. Ennek eredményeként több ezer ember vásárolja meg a könyvét, és olvassa el ötleteit.

Látod, mit csinálok, és azt mondod: "Ki ez a fickó? Hadd olvassam el a könyvét."

Elkezdi olvasni a könyvemet, és rájön, hogy nekem is vannak értékes ötleteim. Úgyhogy döntsd el, viszonozod a szívességet, és oszd meg könyvemet olvasóiddal. Ennek eredményeként több ezer új ügyfelet is szereztem.

Nézd, ez most mennyi. szebb és jobb de köpni mások munkáját abban a reményben, hogy valakinek elbukik a vállalkozása, hogy a miénk növekedjen?

Senkinek sem kell veszítenie. hogy nyerjünk (legalábbis nem az üzleti életben).

 

5. szokás: Először az érték, aztán az elismerés

Tegyük fel, hogy a lehető legtöbb megtekintést szeretnénk elérni a YouTube-on.

Természetesen nem fogunk azzal kiabálni, hogy "Feliratkozom a csatornámra, csak mert szorgalmas voltam és órákat töltöttem azzal, hogy tartalmat készítsek a csatornámnak. Figyeljetek!"

Mit törődik az emberekkel, ha a munka miatt megöltük magunkat?

Az igazi kérdés az, hogy értük dolgozunk-e némi értéket kínál?

Mielőtt elismerést követelnénk, erőfeszítéseket kell tennünk a munkánk elvégzése érdekében hasznos ezért nagyra értékelik és elismerik.

Szokás, termelékenység, hatékonyság, csapat

6. számú szokás: Szinergia

Most képzelj el két embert és egy fát öt almával. Mindkét férfi nem elég magas ahhoz, hogy elérje az almát, de ha egymás vállára másznának, mind az öt almát elérnék.

Ezt hívják együttműködés vagy szinergia. Az egész nagyobb, mint a részei.

Persze valljuk be, nem mindenkivel lehet szinergiát elérni. De mindig olyan embereket kell keresnünk, akikkel együtt lehetünk szinergiát teremtünk.

Együttműködés révén minden alkalommal megtehetjük sokkal többet elérni hanem önállóan.

Mit szólnának az embereink: "Két fej okosabb, mint egy".

Szokás, termelékenység, hatékonyság, felkészülés

7. szokás: Élesítse a fejszét

A férfi órákig próbálta kivágni a fát. A szomszéd, aki szorosan követte az egész folyamatot, látva, hogy ez az ember küszködik, odament és azt tanácsolta, hogy élesítsék meg a fejszét, hogy gyorsabban menjen.

De a férfi, aki a fát vágta, azt válaszolta: "De túl sokáig tart..."

Lehet, hogy viccesnek találja ezt a történetet, de mindannyian ezt csináljuk nap mint nap.

Nem találunk napi 30 percet, hogy hetente néhányszor elmenjünk konditerembe, de az egészségünkkel való sokévi szenvedés és az orvoslátogatások után igen. Ez nem ad sok időt nekünk.

Nem szánhatunk 15 percet a használati útmutató elolvasására használat előtt, de utána órákat tölthetünk a rossz mozdulatok kijavításával?

Fektesse be az idejét.. Jobb megelőzni, mint gyógyítani, az hatékonyabb.

 

 

Ez a 7 szokás fontos a magas hatékonyság eléréséhez a munkában, de a mindennapi életben is.

Az a tény, hogy olyan dolgokat teszünk, amelyek nem tesznek bennünket hatékonyakká. Ráadásul gyakran azt tesszük, ami az ellenkező irányba taszít. Ha az említett szokások legalább felét magunkévá tesszük, nagy esély van rá, hogy ennyivel növeljük a termelékenységünket.

Ha még magasabb szintre szeretné emelni termelékenységét, bátran forduljon hozzánk, itt vagyunk az Ön számára.

 

 

Forrás: YouTube/FightMediocrity

Érdekelnek ügynökségünk szolgáltatásai?

Hagyja meg adatait, hogy fel tudjuk venni Önnel a kapcsolatot további információért.

Saša Dvizac képe

Sasa Dvizac

Saša Dvizac a TURMALIN alapítója és vezérigazgatója. Ötlete, jövőképe és vállalkozói szelleme határozta meg a Tourmaline márka fejlődésének irányát a következő években. Emellett ő felel a wordpress fejlesztésért, valamint oldalunk WEB és UX tervezéséért. Okleveles projektmenedzserként (PwC) Szerbiában és az USA-ban is szerzett üzleti tapasztalatával megalkotta a márka ötletét és jövőképét, amely gyakorlati példán keresztül nagyszámú ember foglalkoztatását és átképzését teszi lehetővé az IT szektorban. Saša az újvidéki Műszaki Tudományok Karán szerzett mesterképzést biztosításmenedzsment szakon, és további kutatási irányzatot tervez, amelynek középpontjában az értékesítés és a biztosítás UX módszerekkel történő digitalizálása, a digitális marketing és a szoftvermegoldások fejlesztése áll.
Hagyj megjegyzést:
Oszd meg ezt a cikket: