Miért kulcsfontosságú a történetmesélés a marketingkampányok sikeréhez?

A történetmesélés hatékony eszköz a kisvállalkozások tulajdonosai számára, hogy kapcsolatba lépjenek közönségükkel, építsenek márkaidentitást és emlékezetes benyomást keltsenek. A megalkotott történet és az a mód, ahogyan bemutatod a környezetnek, megteremti az üzleti fejlődésed útját, legyen szó akár termékről, akár személyes márkáról. Ha jól elmeséli egy termék vagy szolgáltatás történetét, könnyen kívánatossá és keresettté teheti azt, és ezzel növelheti értékét.

Minden nagyobb márka rendszeresen alkalmaz történetmesélést. Az ügyfelek figyelmét elvonják attól, amit valójában termékként/szolgáltatásként kínálnak, és a történetből az lesz, amit valójában értékesítenek.

A minőségi történetmesélés az, ami megkülönbözteti a jókat szövegírók. 

Emlékszel a Coca Cola karácsonyi reklámjaira? Természetesen emlékszel, ezek a reklámok elindítják a karácsonyi ünnepi szezont. Ez egy nagyszerű példa arra, hogy az érzelmek megteszik a hatásukat. A Coca Cola nem csak egy ital, hanem egy érzelem, boldogság, melegség, összetartozás.

Miért fontos a történetmesélés?

  1. A történetek gondolkodásra és cselekvésre késztetnek bennünket
  2. A történet az, ami nem az emberi agy racionális részét érinti, hanem az ösztönös, érzelmi részét, ami sokkal impulzívabb és erősebb, mint a racionális rész.
  3. A történetek felkeltik a képzeletet és a szenvedélyt, és közösségi érzést keltenek a hallgatókban
  4. A történetek segítenek megszilárdítani az absztrakt fogalmakat és egyszerűsíteni az összetett üzeneteket
  5. Az emberek sokkal könnyebben emlékeznek egy történetre, mint a tényekre és a számokra

A történet meghallgatásával az információk száraz bemutatása helyett olyan gondolatokat, véleményeket és ötleteket alakítunk ki, amelyek közvetlenebb kapcsolatban állnak velünk a történetet mesélő személlyel. És ez az, ami miatt a történetmesélés olyan hatékony eszköz a marketingben.

Miért kulcsfontosságú a történetmesélés a marketingkampányok sikeréhez? 1

 

Melyek a történetmesélés típusai?

  1. esélytelenebb – győztes
  2. bátor döntés

Minden történetnek megvan a maga főszereplője. A leggyakoribb történetmesélési hibák az, amikor a főszereplő szerző, termék, szolgáltatás vagy márka lesz.

A főhős mindig és kizárólag a potenciális ügyfele. Akinek a "Mit hozok ki belőle" kérdésre válaszolsz, vagyis a főszereplő, az az, akivel az olvasó könnyen azonosulni tud. Ha nem a vásárló áll a történet középpontjában, akkor nem lehet azonosulást elérni a vevő és a márka között – vagyis nem tudod motiválni, és nagy a veszélye annak, hogy azok a dolgok, amelyekről beszélsz, és megpróbálsz elhozni neki, nem lesznek érdekesek az olvasó számára.

Miért kulcsfontosságú a történetmesélés a marketingkampányok sikeréhez? 2

 

  1. esélytelenebb – győztes

    Az általad bemutatott termék/szolgáltatás miatt nyer. Mindannyian akarunk valamit, de nem kaphatjuk meg. És reméli, hogy a körülményeket úgy alakítják majd, hogy ez megtörténjen.

    Ha hallasz egy történetet, hogy valaki hasonlít rád, és sikerült egy bizonyos módon elérnie, akkor hirtelen jobbá válnak a dolgaid, vagyis megnő annak a valószínűsége is, hogy sikerülni fog.

    Vigyázni kell az ilyen történetek elmesélésekor, hogy ne tévedjünk el túlságosan a terméktől, vagyis ne maradjon észrevétlen, aminek a középpontjában kell lennie. Ez nagyon fontos, mert ha a közönség emlékszik a hirdetésre, de nem emlékszik, melyik termékről van szó, akkor a munka rosszul van elvégezve.

  2. bátor döntés

    Ennek valami jelentős pozitív változáshoz kellett vezetnie a főszereplő életében. Az ilyen típusú történethez:

  • Hagyj el mindent, ami lényegtelen, és térj át a lényegre, nehogy a figyelem rossz irányba terelődik.
  • Konfliktus létrehozása - ha minden rendben van, nincs ok arra, hogy bármi is történjen vagy megváltozzon - Ez az a rész, ami a főszereplőt zavarja, amit később megold az a termék/szolgáltatás, amiről írsz (persze a probléma az, amivel kezdheted a történetet).
  • A probléma megoldása – itt beszél a termékről, és elmagyarázza, hogyan vezetett a fordulathoz.

A cél tehát a feszültség meghosszabbítása, a jobb hatás elérése érdekében.

Mit kell tartalmaznia egy történetnek?

  • A főszereplő
  • A "rosszfiú" ellenfél
  • Akció – a statikus történetek unalmas történetek
  • Kezdet, közepe és vége – nincs jó történet jó kezdet, cselekmény és végkifejlet nélkül
  • Üzenet vagy lecke – a történetnek meg kell tanítania nekünk valamit

 

TÖRTÉNET-SZÓNYOMÁS

 

  Mik ezek az 5K-s történetmesélések?

  1. Karakterek – vagyis a szereplők a történetet mozgató személyek vagy entitások. Ezek lehetnek emberek, állatok vagy akár élettelen tárgyak. A szereplők személyisége, motivációja és szerepe eltérő a narratívában.
  2. Konfliktus – a központi problémát vagy küzdelmet képviseli, amely a történetet mozgatja. Feszültséget, izgalmat és leküzdendő kihívásokat kelt a karakterekben.
  3. Kontextus – időhöz, helyhez és helyszínhez kapcsolódik a történetben. Tartalmazza a helyszínt, a történelmi időszakot, a társadalmi vagy kulturális hátteret és a légkört. Segít meghatározni a történet hátterét, és befolyásolja a szereplők cselekedeteit és döntéseit.
  4. Climax – a történet csúcspontja, fordulópontja vagy legintenzívebb pillanata. Ez a konfliktus csúcspontja és a legnagyobb feszültség pillanata. A csúcspont általában a történet végén következik be, és megoldáshoz vezet.
  5. vége – hordoznia kell a történet lezárását vagy feloldását. Felfedi a konfliktus kimenetelét, és összekapcsolja az egész cselekményt.

      Mi a két történet befejezési lehetősége?

  • Happy end - a probléma soha többé nem jelentkezett, és ha mégis, akkor tudja a megoldást, amely hatékonyan megszünteti.
  • A vég egy új kezdet. - megoldottad a problémát, és most új lehetőségek és új sikerek világa nyílik meg előtted (a másodlagos profit világa)

E két lehetőség közül azt kell választani, amelyik jobban megfelel az elérni kívánt célnak.

 

Miért a történetmesélés olyan összetevő, amely javítja vállalkozását és értékesítését?

Az emberek érzelmi lények. Még a vásárlási döntéseknek is gyakran van érzelmi összetevője. A történetmesélés lehetővé teszi, hogy emberi szinten kapcsolatot létesítsen potenciális vásárlóival, empátiát alakítson ki, és ösztönözze őket arra, hogy érzelmileg fektessenek bele termékébe vagy szolgáltatásába.

A történetmesélés egy történet, fogalom és értékrendszer, amelyet folyamatosan küld a közönségnek. Azért hívjuk történetnek, mert lényegében az.

Mint már említettük, van cselekménye, cselekménye, karakterei, végkifejlete és befejezése.

Emlékszel azokra a kötelező részekre, amelyeket a kompozíciónak írásban kell tartalmaznia az anyanyelvén, amely három szóra redukálható bevezetés, kidolgozás és befejezés.

Hasonló ez a marketingben és a márka történetében. Azzal, hogy nem kompozíciókat fogsz írni a témában, hanem történeteket, amiket hallani akarnak majd az emberek. És a következtetés ebben a témában az az érték, az erős üzenet lesz, amelyet a közönségnek küld, és amely fő motívumként fog áthatni minden következő történetben.

 

Miért kulcsfontosságú a történetmesélés a marketingkampányok sikeréhez? 3

 

A márkádnak van története, de nem tudja, hogyan mutassa be?

Turmalin itt van, hogy segítsen kialakítani a történetet, és elnyerni ügyfelei szívét.

Ötleteit narratívává alakítjuk, amely inspirál és leköt. Történetét összhangban tartjuk márkájával és értékeivel.

Mi gondoskodunk az összes történetmesélésről, így Ön arra összpontosíthat, amit a legjobban ért.

Átalakítani történet, frissíteni márka és elérni siker.

 

KAPCSOLATOT TEREMTENI TOURMALINE

 

 

Érdekelnek ügynökségünk szolgáltatásai?

Hagyja meg adatait, hogy fel tudjuk venni Önnel a kapcsolatot további információért.

Katarina-Sara Nestorović képe

Katarina-Sara Nestorović

A nevem Katarina-Sara Nestorović. 1997.02.24-én született. Újvidéken. A "Svetozar Marković" gimnáziumban érettségiztem, ezt követően a Természettudományi és Matematikai Karon – szállodamenedzsment szakon. Digitális marketing szakon végeztem tanfolyamokat, és így kezdett el érdeklődni a téma iránt.
Hagyj megjegyzést:
Oszd meg ezt a cikket: